A Filozófia Ünnepe Kolozsváron

Október 10–13. között kerül megrendezésre A Filozófia Ünnepe Kolozsváron.
Szemelvény a programokból:
Október 11-én, pénteken, 9.00-13.00 között, az I. emeleti Lucian Blaga teremben: Expuneri pe tema identității (moderátor: Codruța Hainic)
9.00-9:30 Erőss Réka: "Know yourself. Cold and sad reveries." Malleable Identities at Jean-Jacques Rousseau
9:30-10:00 Ivácson András Áron: How syncretism shaped philosophical identity in Imperial China
10:00-10:30 Szilágyi István: Percepția aspirațiilor minoritare maghiare în politica românească
Október 12.-én, szombaton, 9.00-10.00 között, az "Identități logice" beszélgetésen részt vesz Gergely Péter Alpár. (Lucian Blaga terem)
Október 13-án, vasárnap 10.00-12.00 között, a szerkesztők és a szerzők egy része jelenlétében, könyvbemutatóra kerül sor, szintén a Lucian Blaga teremben. Bíró Noémi, Szigeti Attila și Szilágyi Botond (coordonatori): Kritikus pont. Szövegek a Kritikai elmélet és multikulturális tanulmányok mesterképzőről (Critical Point. Texts from the Critical Theory and Multicultural Studies MA Programme), Pro Philosophia – Egyetemi Műhely Kiadó, Cluj/Kolozsvár, 2023. Cartea va fi prezentată de lect. dr. Szigeti Attila și doctorand Szilágyi Botond.
A részletes program elérhető itt.