Doktorandusz konferencia – 2020. május 8.

Babeș‒Bolyai Tudományegyetem, Történelem és Filozófia Kar, Filozófiai Doktori Iskola

Doktorandusz konferencia

Történelmi és szisztematikus megértés a filozófia szakterületein

Közös szervezésben a Filozófia intézetekkel, az Antik és Középkori Filozófia Kutatóközponttal, az Alkalmazott Filozófiai Kutatóközponttal.

2020. május 8., péntek, 12‒15 óra

A konferencia on line formában valósul meg. Az ezzel kapcsolatos tudnivalókat lásd a FDI web-oldalán

A bemutatásra kerülő előadások kivonatai itt elérhetőek.

Plenáris előadás: (e-mailen)

12‒12.10 ‒ Megnyitó: dr. Veress Károly egyetemi tanár

12.10‒12.50 ‒ Díszelőadás ‒ dr. Marta Petreu-Vartic egyetemi tanár (Premodern és Román Filozófia Intézet): De ce spun legionarii că Blaga a fost legionar?

Magyar nyelvű szekcióelőadások:

I szekció: Hatalom ‒ cselekvés ‒ közösség ‒ történelem

Moderál: dr. Demeter M. Attila habil. egyetemi docens (demetermartonattila@gmail.com)

13‒13.10 ‒ Drd. Bakcsi Botond (3. év); (boticus@gmail.com): A hatalmi technikák átalakulása a globális korban. (Szakirányító: dr. Veress Károly egyetemi tanár)

13.10‒13.20 ‒ Drd. Bíró Noémi (2. év); (biroznoemi@gmail.com): Cselekvés és nyilvánosság Hannah Arendt filozófiájában – A feminista értelmezések szempontjai. (Szakirányító: dr. Demeter M. Attila habil. egyetemi docens)

13.20‒13.30 ‒ Drd. Lőrinczi-Máté Adél (3. év); (adelka888@vipmail.hu): A közösségi kapcsolatok fontossága a demokráciában. (Szakirányító: dr. Veress Károly egyetemi tanár)

13.30‒13.40 ‒ Drd. Molnár Péter (g2); (pe_mol@yahoo.de): „Történelem vége” és „messiási idő”. Kojève és Agamben. (Szakirányító: dr. Veress Károly egyetemi tanár)

13.50‒14.30 ‒ Vita

J szekció: Vizuális médiumok és tapasztalatok

Moderál: dr. Gregus Zoltán egyetemi adjunktus (zoltangreguss@gmail.com)

13‒13.10 ‒ Drd. Dénes Gabriella (g2); (dengabriella@yahoo.com): A kommunikációs színtér szerepe az idegen megismerésének folyamatában. (Szakirányító: dr. Veress Károly egyetemi tanár)

13.10‒13.20 ‒ Drd. Hausmann Cecília (g3); (hausmanncb@gmail.com): Otthonos és idegen terek. (Szakirányító: dr. Veress Károly egyetemi tanár)